חיפוש חדש  חזור
מידע אישי לתלמיד

שנה"ל תש"ף

  עובדות ופרשנות
  Facts and Interpretation  
0662-3125-01
מדעי הרוח | התכנית הרב-תחומית במדעי הרוח
סמ'  ב'1600-1800326 גילמןשיעור פרופ פרוגל שי ישראל
ש"ס:  2.0

סילבוס מקוצר

מדעי הטבע דורשים התבססות על מתודת הוכחה וממצאים אמפיריים בעוד מדעי הרוח מתבססים על פרשנות.  מהו ההבדל בין חקר המתבסס על מתודת הוכחה וממצאים אמפיריים לבין חקר המתבסס על פרשנות? האם מתודת הוכחה איננה סוג של פרשנות? האם פרשנות איננה מתודה? האם מתודה ופרשנות מניחות מושגי אמת שונים?

בקורס נדון בשאלות אלה תוך התבססות על מספר גישות בולטות בדיון המודרני שעסקו בסוגיות אלה: פילוסופיות המדע של רודולף קארנפ, קרל פופר ותומאס קון הפנומנולוגיה של אדמונד הוסרל, תפיסת השיח של מישל פוקו וההרמנויטיקה של הנס גוארג גדאמר.

נוכחות חובה.

אופן סיום הקורס: ראה/י  לוח בחינות בידיעון התכנית

* הקורס סגור בפני מי שלמד את הקורס כסמינר בעבר.

Course description

Natural sciences are based on empirical facts and methods while the humanities are based on interpretation. What is the difference between researches which based on methods and ones that based on interpretation? Is method a kind of interpretation? Is interpretation a kind of method? Do method and interpretation assume different concepts of truth? 

During the course, we will discuss certain modern views concerning these issues: Carnap's, Popper's and Kuhn's philosophy of science, Husserl's phenomenology, Foucault's discourse, and Gadamer's hermeneutics.

סילבוס מפורט

מדעי הרוח | התכנית הרב-תחומית במדעי הרוח
0662-3125-01 עובדות ופרשנות
Facts and Interpretation
שנה"ל תש"ף | סמ'  ב' | פרופ פרוגל שי ישראל

סילבוס מפורט/דף מידע
לצפייה בסילבוס נא ללחוץ כאן

להצהרת הנגישות


אוניברסיטת ת