חיפוש חדש  חזור
מידע אישי לתלמיד

שנה"ל תשע"ט

  דמיון והשפעה בין סופרי הדרום של ארה"ב לבין סופרי אמריקה הלטינית
  Interrelations Between Prose Writers of Latin America and the Usa South  
0680-4240-01
מדעי הרוח | ספרות
סמ'  א'1000-1200455 גילמןסמינר ד"ר שיפמן סמדר
סמ'  א'1000-1200455 גילמןסמינר
ש"ס:  4.0

סילבוס מקוצר

הסופר המקסיקני קרלוס פואנטס אמר שהדרום של הדרום הוא אמריקה הלטינית, בניסיון להצביע על הקשר וההשפעה של עולמם של סופרי דרום ארה"ב, על סופרי ה"בום" הלטינו-אמריקאי של שנות השישים של המאה העשרים.

בסמינר נקרא סיפורים ורומאנים של סופרים וסופרות מדרום ארה"ב, כמו ויליאם פוקנר, יודורה וולטי ופלנרי או'קונור, וסיפורים ורומאנים של סופרים וסופרות מאמריקה הלטינית כמו גבריאל גרסיה מרקס, קרלוס פואנטס, קורטאזאר, ליליאנה הקר וכריסטינה פרי-רוסי. מעבר לבחינה ולתיאור של יצירותיהם של כל יוצר ויוצרת בפני עצמן, ננסה להציג את יחסי הגומלין בין הלטינו-אמריקאים לבין סופרי הדרום: דימיון, השפעה, ואף ניגוד הנובע מהיות אמריקה הלטינית הפריפריה של הפריפריה.

חובות הקורס: נוכחות חובה. קריאה של הרומאנים והסיפורים ברצף הסמסטר, לא רק לקראת סופו היא חובה. בסוף הקורס – הגשת עבודת רפרט או סמינר.

Course description

The prominent Mexican prose writer Carlos Fuentes said: "EL SUR DEL SUR ES AMERICA LATINA", that is, Latin America is the South's South. He was, in fact, trying to point out the influence of the world of prose writers from the USA south on the writers of the Latin American "Boom" of the 1960s.

We will read and interpret in this seminar short stories and novels of USA writers of the south, like Faulkber, Eudora Welty and Flannery O'Connor, as well as short stories and novels written by Latin American writers like Garcia Marquez, Fuentes, Cortazar, Liliana Heker and Christina Perry-Rossi. Beyond the description and interpretation of the works of each writer, this seminar aims at sketching the interrelations between writers of the south of the USA and Latin American Writers. We will try to describe influences, similarities, and dissimilarities related to the fact that Latin America is the periphery's periphery.

סילבוס מפורט

מדעי הרוח | ספרות
0680-4240-01 דמיון והשפעה בין סופרי הדרום של ארה"ב לבין סופרי אמריקה הלטינית
Interrelations Between Prose Writers of Latin America and the Usa South
שנה"ל תשע"ט | סמ'  א' | ד"ר שיפמן סמדר

סילבוס מפורט/דף מידע
לצפייה בסילבוס נא ללחוץ כאן

להצהרת הנגישות


אוניברסיטת ת