חיפוש חדש  חזור
מידע אישי לתלמיד

שנה"ל תשע"ד

  כתת אמן: שרון יערי
   
0821-6699-01
אמנויות | חוג לתולדות האמנות
סמ'  א'1000-1200200 מכסיקושיעור מר יערי שרון
סילבוס מקוצר
מר שרון יערי
מאמצע שנות התשעים הצילום שלי בודק ומתעמת עם פרקטיקות מרכזיות בתולדות הדימוי המצולם מסוף המאה התשע עשרה ועד היום: מונטאז', צילום טיפולוגי, צילום מטופל במחשב וצילום המנכס דימויי "רדי מייד". אך המהלך העיקרי של עבודתי הוא צילום ישיר בעל מובחנות אסטטית וזיקה הסטורית, המשמש ככלי מחקר אישי -מושגי במרחב האמנות. הכרת החשיבות וההכרח שבפעולת ההתבוננות מחד, והטלת ספק בתוקפו וביכולתו של הצילום ליצר משמעות מאידך. 
 
זמן קצר לאחר המצאת הצילום משלחות של צלמים אירופאים הגיעו למזרח התיכון לצלם את השרידים של העולם העתיק, הנופים של ארץ הקודש והאתרים ההסטורים של סיפורי התנך. לדימוי המצולם מאז המצאתו,והתפתחות אופני הקריאה שלו, יש תפקיד מרכזי בניסיון להשפיע ולעצב את זהותה ואולי אף לשמור עד כמה שניתן על שפיות החיים, בארץ הזו.
המפגשים בסימסטר ישלבו בין שני צירים אלו - עבודתי כפי שהיא התגבשה לקראת תערוכת יחיד מקיפה שתפתח בתחילת הסמסטר במוזיאון תל אביב. ובמקביל קריאה מחודשת פרטית של דימויים בעלי זיקה הסטורית-פוליטית שנוצרו כאן מסוף המאה התשע עשרה ועד היום.
הקורס יכלול הרצאות, שיחות על צילום, ביקורי סטודיו וביקור בתערוכה במוזיאון תל אביב. נתבונן על צילומים שבחרתי מתוך אכיונים גדולים כמו האמריקן קולוני, טיים לייף וקרן קיימת לישראל, אך גם תמונות מאוספים פרטיים וצלמים ואמנים עכשוויים, וכמובן עבודות שלי. 
 
סילבוס מפורט

אמנויות | חוג לתולדות האמנות
0821-6699-01 כתת אמן: שרון יערי

שנה"ל תשע"ד | סמ'  א' | מר יערי שרון

סילבוס מפורט/דף מידע
לצפייה בסילבוס נא ללחוץ כאן

להצהרת הנגישות


אוניברסיטת ת