חיפוש חדש  חזור
מידע אישי לתלמיד

שנה"ל תשע"ח

  כלכלה בעולם ה- Big Data
  Economy in the Big Data World  
1011-3193-01
מדעי החברה | ביה"ס לכלכלה
סמ'  ב'1800-2100012 ביה"ס לכלכלהשיעור ות ד"ר ששון רועי
דרישות קדם   רשימת התפוצה  
ש"ס:  3.0

סילבוס מקוצר

דרישות קדם: ציון עובר במבוא לאקונומטריקה
היקף הקורס: 3 ש"ס

קורס זה ילמד כיצד לנתח נתונים וליישם שיטות למידה מכונה בסיסיות  ( machine learning) בעולם הכלכלי והעסקי. השיטות אשר ילמדו בקורס מיושמות על ידי מרבית החברות המודרניות כיום - החל מסטארטאפים קטנים אשר שמעת עליהם בחדשות, וכלה בחברות ענק כגון גוגל, פייסבוק, אמאזון, פייפאל, וול מארט, אובר וכדומה.
קורס זה הינו יישומי, במובן שהוא דומה לעבודתו של Data Analyst בתעשייה. מרבית הלמידה והעבודה נעשות באמצעות ניתוח נתונים אמיתיים, באמצעות כתיבת קוד ב-R (הקורס אינו דורש ידע מקדים בתיכנות, אך חלק רב מהלמידה יעסוק בכך), וכולל את האתגרים השכיחים ביותר בטיפול בנתונים, הכנתם ללימוד מכונה, וביצוע תחזיות על בסיסם. בניגוד לקורסים כגון אקונומטריקה, קורס זה אינו מעמיק בתיאוריה המתמטית או הסטטיסטית, אך עליך כן להגיע עם הבנה בסיסית של רגרסיה ליניארית, מונחים כגון מדד טיב ההתאמה, מבחני טי-סטטיסטי, משתני דמי והיכרות עם תוכנת ניתוח נתונים כגון סטאטה. בסופו של הקורס, תיבחנו על היכולת להציג נתונים, לנתח אותם ולספק תחזיות מדוייקות.

מדובר בקורס ראשון מסוגו בבית הספר לכלכלה, חשוב לי לתת מספר דגשים לסטודנטים השוקלים לקחת את הקורס. הקורס מיועד לסטודנטים המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בשיטות לניתוח נתונים בעידן הביג דאטה, באופו שבו חברות היי טק משתמשות בנתונים לקבל החלטות. הוא קורס יישומי במלואו, מצד אחד - כמעט ללא תיאוריה ושימוש יחסית נמוך בכלים מתמטים מורכבים. מצד שני, הקורס מומלץ לך רק במידה ו:

1. אין לך קושי לקרוא חומרים באנגלית (רוב החומרים הינם באנגלית) - כמו בתעשייה

2. קיים ברשותך מחשב נייד עמו תוכל להגיע לכל השיעורים

3. הינך מעוניין להשקיע בממוצע שעתיים בשבוע ללמידה עצמית באמצעות הוידאו או תרגול עבודה עם נתונים שינתנו דרך אתר הקורס

4. בקורס אקונומטריקה אהבת לעבוד עם סטאטה והינך מעוניין ללמוד לעבוד עם תוכנות סטטיסטיות השולטות בתעשייה

מטרתי בקורס זה הינה להכשיר כלכלנים עתידיים (אפילו שאינם בעלי רקע הנדסי) לקבל החלטות מונחות נתונים, להרגיש בנוח לעבוד עם נתונים, ולהיות מסוגלים להרחיב את ידיעותיהם באופן עצמאי גם לאחר תום הקורס. אשתמש בכל נסיוני האקדמי והמקצועי מהתעשייה על מנת לאפשר לסטודנטים להגשים זאת. עם זאת - ברור לי כי המילים ״ביג דאטה״ מייצרות הרבה עניין, ולכן אני שולח את הקווים המנחים הללו לסטודנטים השוקלים להירשם, וזאת למטרת למידה מהנה ופורייה למי שבסופו של דבר יחליט להירשם״

 

סילבוס מפורט

מדעי החברה | ביה"ס לכלכלה
1011-3193-01 כלכלה בעולם ה- Big Data
Economy in the Big Data World
שנה"ל תשע"ח | סמ'  ב' | ד"ר ששון רועי

סילבוס מפורט/דף מידע
לצפייה בסילבוס נא ללחוץ כאן

להצהרת הנגישות


אוניברסיטת ת