חיפוש חדש  חזור
מידע אישי לתלמיד

שנה"ל תשע"ז

  מבוא לתולדות הודו ותרבותה
  Introduction to Indian Civilization  
0687-1003-01
מדעי הרוח | לימודי מזרח אסיה
סמ'  א'1400-1600223 גילמןשיעור ד"ר פרצ'ק רוני
סמ'  ב'1400-1600223 גילמןשיעור
ש"ס:  4.0

סילבוס מקוצר
מבוא לתולדות הודו ותרבותה

לתשומת לבכם, הקורס שנתי ומתקיימת בו בחינת אמצע. בחינת האמצע מפורסמת בלוח הבחינות. אנא התעדכנו. ללא ציון עובר מסמסטר א' לא ניתן לגשת לבחינה בסוף השנה ולקבל ציון.
בשיעור זה נסקור את התפתחותה של הציביליזציה בתת היבשת ההודית, החל ממקורותיה הקדומים ועד להתגבשותה של לאומיות הודית מודרנית תחת השלטון הקולוניאלי. תת היבשת ההודית היא עולם רחב ומורכב, שעד לביסוס השלטון הבריטי במאה ה- 19 לא זכה לאחדות פוליטית. זהו עולם שהמגוון הלשוני בו הנו עצום, כמו גם השוני במנהגים ובפולחן. מה איפה, אם בכלל, מאחד את העולם הזה מבחינה תרבותית, דתית, שלטונית רעיונית? על שאלה זו ננסה לענות במהלך שיעור המבוא תוך דגש על בחינה ביקורתית של האופן שבו יוצגה ודומיינה התרבות ההודית בשיח הפנים והחוץ הודי במהלך הדורות.
לידיעתכם בקורס זה מתקיימת גם בחינת ביניים בתאריכים: מועד א' 21.2.17 שעה 9:00 מועד ב' 26.3.17 שעה 16:00
 
Course description
The Indian sub continent presents an overwhelming variety and diversity of cultural, social, lingual, religious and political phenomena. What can be identified, if at all, as a common ground among these diverse elements?
Surveying the development of Indian civilizations from its earliest to the formation of the modern Indian state, the course will attempt to critically deal with this question while examining the various ways in which India was represented and imagined through out the ages.
 

להצהרת הנגישות


אוניברסיטת ת