חיפוש חדש  חזור
מידע אישי לתלמיד

שנה"ל תשע"ז

  כלכלנים חברתיים
  Progressive Economists  
0651-2030-01
מדעי הרוח
סמ'  א'1800-2000277 גילמןשיעור מר פלד מיכה
סמ'  ב'1800-2000277 גילמןשיעור
ש"ס:  4.0

סילבוס מקוצר

הסטודנטים בקורס משתתפים בסמינר לימודים שנתי העוסק בכלכלה וחברה ובנושאים אקטואליים במדיניות ציבורית, תוך דגש על מתן כלים ביקורתיים לניתוח הדיסציפלינה בעזרת שאלות פילוסופיות, היסטוריות וסוציולוגיות על הפרקטיקה בכלכלה. בנוסף יינתנו לסטודנטים מיומנויות מקצועיות ויידונו סוגיות שונות של מדיניות כלכלית במטרה שהידע התיאורטי והמעשי ישתלב בפרקטיקום שיבצעו בהמשך הקורס.

הסמינר מועבר על ידי מיטב המרצים מהאקדמיה, מהשירות הציבורי, ממכוני מחקר ומגופים בחברה האזרחית. מטרת הסמינר היא להציע העמקה בנושאי חברה וכלכלה תוך התמקדות בסוגיות כגון אי שוויון, צמיחה, התפתחות המחשבה הכלכלית ומדיניות רווחה בעולם, לצד הבנת פעולתה של המדינה ושל מוסדות ושווקים כלכליים מרכזיים כגון שוק העבודה, מערכת המס ומערכת החינוך. כל זאת, לצד הקניית כלים מעשיים להשתלבות במוקדי חשיבה ועשייה מרכזיים ככלכלנים בעלי ראייה כלכלית רחבה ומתקדמת.

 

הפעילות החברתית מתקיימת במסגרת תכנית התמחות יחידה מסוגה בישראל המעניקה לסטודנטים לכלכלה כבר במהלך התואר הראשון היכרות עם השירות הציבורי וכלים לעיצוב וניתוח מדיניות. התוכנית נבנתה במיוחד על מנת להעניק לסטודנטים כלים מעשיים, ניסיון יקר ערך והיכרות עם אנשי מקצוע מובילים. התוכנית פותחת בפני משתתפיה צוהר לשירות הציבורי ולתהליכי עיצוב מדיניות חברתית-כלכלית בתוכו, כמו גם היכרות עם תחומי מדיניות מרכזיים המעצבים את חיי האזרחים והקבוצות השונות בישראל. במסגרת ההתמחות, מובילים המשתתפים פרויקט כלכלי עבור גוף ציבורי. פרויקט זה מהווה בסיס לפיתוח מדיניות ציבורית המבוססת על עקרונות כלכליים איתנים וחשיבה חברתית מתקדמת. הפרויקטים נשענים על שאלות מחקר כלכליות בתחומי מדיניות שונים, אשר נבחרו בשיתוף פעולה עם גופי הציבור עבורם מתבצע הפרויקט. הפרויקטים מציבים עבור הסטודנטים אתגרים כלכלים, מקצועיים וערכיים מגוונים.

 

 מרכיבי הציון: 15% השתתפות פעילה בשיעורים ובפעילות המעשית, 50% מטלת סיכום  35% התמחות

 

להצהרת הנגישות


אוניברסיטת ת