מטרתו של הסמינר היא לבדוק במה דומה ושונה הספרות המערבית על נושא השואה (פרימו לוי, חורחה סמפרון, בנימין וילקומירסקי, אידה פינק, אירמה קרטס ואחרים) מזו הנכתבת בעברית (אהרון אפלפלד, יהודה עמיחי, יורם קניוק, דויד גרוסמן, איתמר לוי ואחרים).
השאלות שיידונו: מהם הקשיים האסתטיים שמאפיינים את הכתיבה הספרותית ביחס לשואה? האם ניתן להבחין בנראטיבים ספרותיים מרכזיים האופייניים לתקופות שונות? האם מערך ההבחנות הרווחות - בין "זיכרון פרטי" לבין "זיכרון ציבורי", או בין "דור ראשון" ל"דור שני", אוניברסאליות לעומת לאומיות תיעודיות לעומת בדיוניות - עשוי להוות קנה מידה רלוונטי לגבי ספרות השואה. שאלות אלו ואחרות יידונו בעזרת ספרות תיאורטית מחקרית על הנושא (Berl Lang, Shoshana Felman, Dori Laub, Lawrence Langer), ובאמצעות קריאה במגוון טקסטים ספרותיים.