חיפוש חדש  חזור
מידע אישי לתלמיד

שנה"ל תשע"ח

  ויקיפדיה: מיומנויות של יצירה וצריכת ידע
  Wikipedia: Skills for Producing and Consuming Knowledge  
1880-1801-01
סמ'  א'1800-2000 שיעור גב' אבנשטיין סיגלוב שני
ד"ר כהן ענת
סמ'  א'1800-2000277 גילמןשיעור פרופ תאני יחיאל דב
דרישות קדם   רשימת התפוצה  
ש"ס:  2.0

סילבוס מקוצר

סילבוס מקוצר

תיאור הקורס: 
מי לא מכיר את ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית הגדולה בעולם? בניגוד גמור למרבית הציפיות, מיזם התוכן החופשי הגדול בעולם אשר מבוסס כולו על עבודת מתנדבים, מדורג היום כאתר השישי בגודלו בעולם (והראשון הלא מסחרי), עם מיליוני משתמשים בכל רגע נתון ברחבי הגלובוס. בשנים האחרונות עולה קרנה של ויקיפדיה כמקור מהימן למידע חופשי, הן בזכות תהליך התבגרות, הבשלה והתמקצעות טבעי של המיזם, והן בזכות שיתופי פעולה עם מוסדות תרבות, חינוך ואקדמיה. עם זאת, העבודה בכתיבת האנציקלופדיה הגדולה בעולם רחוקה מלהסתיים וערכים רבים עדיין חסרים או אינם איכותיים מספיק. מהו סוד הוויקי? כיצד ניתן לתרום במסגרת האקדמיה להעשרתה של האנציקלופדיה השיתופית הזו בפרט ויצירת תוכן חופשי ונגיש ברשת בכלל? ובאיזה אופן כתיבה בוויקיפדיה תורמת לשכלול המיומנויות האקדמיות הנדרשות היום מסטודנטים? 
במסגרת הקורס, אשר מתנהל בסביבת ויקי, נתמקד בין היתר בהקניית מיומנויות למידה, עבודה שיתופית וצריכת מידע מושכלת בעולם הגלובלי הפתוח. בהתאם לכך, יחשפו הסטודנטים לשני סוגי מיומנויות, החשובות לנו בעולם הגלובלי: האחת, צריכת תכנים ממקורות מידע מקוונים (ביניהם אנציקלופדיות מקוונות שיתופיות) והשנייה, יצירת ידע באופן שיתופי. הקורס יאפשר שיתוף ברעיונות והבנייה של ידע בתחומים הנלמדים תוך אינטראקציה חברתית. הסטודנטים יעסקו בכתיבת תכנים ברשת בהתאם למטרות הקורס (אין צורך בידע מוקדם), כאשר כל אחד מהלומדים מורשה לצפות בתכנים שנכתבו, לערוך אותם ולהוסיף תכנים משלו. כתיבת התכנים באופן שיתופי והצגתם בתצורות שונות (טקסט, תמונה, וידאו) ידגישו את יתרונות הלמידה המשותפת. כך, במסגרת הקורס תתפתח תרבות של קהילה לומדת, הן בהיבט של צריכת תכנים מושכלת באינטרנט והן בהיבט של ייצור ידע במרחב האינטרנטי.
אתם מוזמנים לקחת חלק בקורס ייחודי, במסגרתו נכיר את עולם הוויקי המופלא והמורכב, נלמד את רזי העריכה בוויקיפדיה ומיזמי האחות שלה, ונתמקד בהרחבה וכתיבת ערכים חדשים, תוך שיכלול מיומנויות הכתיבה והמחקר האקדמיים.

סילבוס מפורט


1880-1801-01 ויקיפדיה: מיומנויות של יצירה וצריכת ידע
Wikipedia: Skills for Producing and Consuming Knowledge
שנה"ל תשע"ח | סמ'  א' | גב' אבנשטיין סיגלוב שני

סילבוס מפורט/דף מידע
לצפייה בסילבוס נא ללחוץ כאן

אוניברסיטת ת