חיפוש חדש  חזור
מידע אישי לתלמיד

שנה"ל תשע"ה

  ייעוץ אישי למנהלים
  Individual Consultation Executives  
1263-3222-01
ניהול
סמ'  א'0800-1045301 רקנאטישיעור ד"ר ברמן אבי
סילבוס מקוצר
מדי פעם אנו פוגשים מנהלים מוכשרים ובעלי הצלחות מוכחות, אשר נתקלים בקושי המונע מהם לממש את יכולתם בתפקיד מסוים. קושי כזה הוא, בדרך כלל שילוב של נסיבות ארגוניות יחד עם דפוסי אישיות והרגלי התנהגות מושרשים וותיקים. למעשה, כל אחד מאיתנו, למרות היסטוריה של הצלחות שהוא נושא בגאווה, יכול להגיע לאתגר חדש אשר בו הוא פוגש קושי כזה.
ייעוץ אישי למנהלים משלב ייעוץ ארגוני, טיפול קצר מועד וגישות קבוצתיות-מערכתיות. הוא כורך מיקוד ורלוונטיות, יחד עם הכרות עומק עם הנועץ וצרכיו. הוא חותר להשגת שינוי עמיד לאורך זמן. הוא נועד לעזור למנהל למקסם יכולות אישיות וליישמם בתפקידים שונים ולאורך שנים. בדרך זו, המנהל הופך לעצמאי יותר בהבנתו את עצמו ואת סביבתו, והשראה לשיפור בסביבת העבודה שלו.
הייעוץ האישי הוא מרכיב בפיתוח האדם בארגון. הוא מסתמך על הרצון והכדאיות של הארגון להשקיע או לתגמל את האדם, יחד עם המוטיבציה של האדם לפתור בעיות ולהתפתח.
הקורס נועד להציג את הרציונל לייעוץ למנהלים ואת הגישות העיקריות לו. הוא יעסוק בצרכי המנהל ובתרומתו הייחודית של היועץ. משתתפי הקורס יוכלו ללמוד כיצד משפיעים על ניהול וכן מדוע ומתי השפעה כזו נחוצה. כיצד מקדמים את הפיכתו של המנהל למנהיג של למידה מניסיון ושל למידה ארגונית. כמו כן נלמד כיצד מעצים הייעוץ למנהלים את יכולתו של הארגון כולו לממש את מטרותיו בצורה מרבית.
הקורס יעסוק בסוגיות כמו כללי מסגרת חיוניים לייעוץ אישי, בסיסי ההתערבויות של היועץ, טכניקה של התערבות, תכנים אופייניים של יעוץ אישי, התערבויות מעצימות, פרדוקסאליות, ושינוי ללא מודעות., כולל סוגיית האימון.

להצהרת הנגישות


אוניברסיטת ת