חיפוש חדש  חזור
מידע אישי לתלמיד

שנה"ל תשע"ז

  ניהול (ל)יצירתיות
  Managing (For) Creativity  
1243-4242
ניהול | מדעי הניהול-התנהגות ארגונית
סמ'  ב'1545-1830304 רקנאטישיעור ד"ר נוי ליאור
דרישות קדם  
סילבוס מקוצר
היקף הקורס:  1 י"ס

יצירתיות היכולת לצעוד לתוך הבלתי ידוע ולחזור משם עם משהו חדש וחשוב – היא אבן בניין מרכזית בחדשנות טכנולוגית ועסקית. למרות שלא ניתן לנהל פריצות דרך יצירתיות באופן ישיר, מנהלים יכולים ליצור את המסגרות שיאפשרו לעובד, לצוות ולארגון לפעול בצורה יצירתית.
הקורס מבוסס על ניסיונו המחקרי (במסגרת מכון ויצמן) של המרצה וכן על התמחותו בהעברת סדנאות ניהול ויצירתיות למדענים ברחבי העולם (הרווארד, מכון ויצמן, סיסטם-אקס). במסגרת הקורס ישולבו תאוריות עדכניות וכלים פרקטים לעידוד יצירתיות בתחום הניהול. נחבר רעיונות מתחומי ידע אקדמיים- פסיכולוגיה, חקר המוח וניהול, יחד עם כלים מעולם אומנויות הבמה (בפרט מעולם האלתור הקבוצתי) וכך ניצור בסיס ידע רחב ושימושי.
תהליך הלימוד ישלב הרצאות, ניתוחי מקרה, דיונים, מצגות וידאו וסימולציות של עבודה יצירתית בקבוצות. באמצעות שילוב זה יוכלו המשתתפים לחוות ולהתבונן בעצמם כיוצרים- כפרטים וכחלק מקבוצה. בנוסף, ישולבו שלוש הרצאות אורח בהן יציגו אורחים מובילים בתחומם את התובנות שלהם על תהליכי יצירה במערכות שונות (אבולוציה ביולוגית, אומניות המופע וחברות סטארט-אפ). הרצאות אלו יזמינו את המשתתפים להתבונן בתהליכי היצירה של עצמם, ולפתח כלים לשיפור היצירתיות של הצוותים והארגונים אותם הם מובילים.
 
סילבוס מפורט

ניהול | מדעי הניהול-התנהגות ארגונית
1243-4242-01 ניהול (ל)יצירתיות
Managing (For) Creativity
שנה"ל תשע"ז | סמ'  ב' | ד"ר נוי ליאור

סילבוס מפורט/דף מידע
לצפייה בסילבוס נא ללחוץ כאן

אוניברסיטת ת