חיפוש חדש  חזור
מידע אישי לתלמיד

שנה"ל תשע"ח

  קולנוע אילם: אטרקציות, בידור המונים, סלפסטיק והסחות דעת
  Mute Cinema: Attractions, Mass Entertainment, Slapstick and Distractions  
0851-6704-01
אמנויות | חוג לקולנוע וטלוויזיה
סמ'  ב'1600-1800211 מכסיקושיעור גב' לוין אורי
ש"ס:  2.0

סילבוס מקוצר

בפתח המאה העשרים ואחת כשהפריחה של הדימוי הנע ממשיכה להתרחב לפורמטים נוספים של תצוגה גובר העניין בהיסטוריה של הקולנוע המוקדם ובצורות התצוגה המגוונות שאפינו את ראשית הקולנוע.

אילו אטרקציות הציע הקולנוע המוקדם ובאיזה הקשרים הוא הוקרן? אילו צורות נוספת של עונג הקולנוע יכול להציע? אילו מכשירי ראיה נזנחו ומה הם יכולים ללמד אותנו על ההיסטוריה של הקולנוע? איזה אוטופיות נקשרו במדיום בראשיתו? מהי ההיסטוריה של עריכת המשך ההוליוודית ואיך התבססה שפה קולנועית שמבוססת על הזדהות עם דמויות? איך התבסס מוסד הכוכבות ונולדה תרבות הסלבריטאיות? בקורס נעסוק בסוגיות שעולות מן הקולנוע האילם והקולנוע המוקדם. נצא מתוך מבט היסטורי שאינו שם דגש על יצירות מופת ויוצרים אלא על תהליכים ומכשירים. נבקש להבין שינויים היסטוריים וטכנולוגים וכך להעשיר גם את ההבנה של הקולנוע העכשווי והקולנוע שעתיד לבוא.

Course description

As the domain of animated (palsy-scopes and jerky) photographs expands and new media formats are frequently being tested, interest in the early days of cinema is increasing. This course will address key areas of research in relation to the study and contextualization of early and silent cinema.   

סילבוס מפורט

אמנויות | חוג לקולנוע וטלוויזיה
0851-6704-01 קולנוע אילם: אטרקציות, בידור המונים, סלפסטיק והסחות דעת
Mute Cinema: Attractions, Mass Entertainment, Slapstick and Distractions
שנה"ל תשע"ח | סמ'  ב' | גב' לוין אורי

סילבוס מפורט/דף מידע
לצפייה בסילבוס נא ללחוץ כאן

להצהרת הנגישות


אוניברסיטת ת