חיפוש חדש  חזור
מידע אישי לתלמיד

שנה"ל תשע"ח

  סדנת בימוי לסרט קיץ
  Summer Film Directing Workshop                                                                       
0851-2534-03
אמנויות | חוג לקולנוע וטלוויזיה
סמ'  א'1600-1800117מכסיקו - אומנויותסדנה מר קוסשוילי דובר
סמ'  ב'1600-1800117מכסיקו - אומנויותסדנה
ש"ס:  4.0

סילבוס מקוצר

מטרת הקורס: לעשות סצנה ולחבר בין סצנות.

סצנה היא קטע בעלת המשמעות הקטנה ביותר שקיימת בסרט. מי שיודע לעשות סצנה, מסוגל לעשות הרבה סצנות ולעשות מזה פיצ'ר. מי שיודע להכין סצנה יודע ליצור משמעות מחלקיקים חסרי משמעות, ומי שיודע ליצור סצנה, יכול לשזור את הסצנות לסרט. ישנן גישות רבות והרבה אפשרויות שבהן ניתן להעמיד סצנה טובה. הקורס הזה מאמין שישנה דרך אחת טובה ונכונה שבה ניתן לביים סצנה דרמטית, יעילה ומרגשת. מטרת הקורס היא להקנות את הכלים הדרמטיים החשובים ביותר בשביל לביים את הסצנה המרגשת ביותר. נלמד לאתר ולהבחן את החלקים העיקרים שממנה עשוייה סצנה טובה ומרגשת, ונלמד כיצד לרתום את הכלים המדיומליים העומדים ברשות הבמאי כדי להעצים את הרגש של הצופים.

זוהי סדנת עבודה בבימוי, במהלך השיעור נצפה וננתח תרגילים שיביימו הסטודנטים מהסדנה. נתחיל בקטנה, בתרגיל ביט – תחלופה של תגובה בפעולה, נעבור לתרגיל בימוי של יחידת משמעות, בימוי של סצנה בודדה ושלמה, ונקנח בבימוי של משמעות חשובה וגדולה הרבה יותר, בימוי של סיקוונס – בימוי של מספר סצנות המובילות לשינוי דרמטי גדול יותר בחייו של הגיבור.

 נלמד על הדלק המניע של הסצנה ושל הסרט, נלמד על רכבי הקשת העלילתיים של הסצנה, נלמד להנפיק תעודת זכאות למטרת-העל של הגיבור של הסצנה, נלמד כיצד ליצור ולשמר את ההזדהות עם הגיבור של הסצנה, נלמד כיצד לרתום את הקהל עם המטרה המרכזית של הגיבור בסצנה, ונלמד כיצד לשבור את הלב של הקהל כל פעם מחדש שהמציאות תטפח על הפנים של הגיבור של הסצנה.

Course description

 

Syllabus/Dover Kosashvily

Summer film Director Workshop

Goal: creating and conjoining a scene

A scene is the smallest devisable particle, which has meaning in a script. If one can create, direct, a scene successfully, he can then join multiple sense to create a complete film. If one can master the art of creating a scene, he literally masters the art of creating meaning from meaningless particles.

There are many approaches and forms to putting together a proper scene. The belief imparted in this workshop is in one way to direct a dramatic and emotionally effective scene. The role of the class is to provide the most essential dramatic tools needed to direct a scene in a meaningful manner.

Students will master the ability to distinguish and dissect the particles that form a good, meaningful, emotional scene. Students will learn to identify the key components needed to create a good scene. They will master the tools needed to conjoin the multi- medium elements that are available to a director and enable then to direct a meaningful and emotional scene resulting in deep audience engagement.

This workshop teaches the art of directing. Students will watch, analyze, and evaluate scenes directed by their peers. We will begin with a small exercise, replacing reaction with an action and progress to directing a meaningful unit in a script, a full and complete scene. Completing the course will be a progression to a sequence- directing multiple scenes leading to a meaningful and dramatic change in the life of the hero.

Student will learn what fuels a scene and a film. They will master the components of a dramatic arch of a scene and learn to issue an overall higher purpose to the role of the hero. Students will learn to maintain the audience identification with the hero in the scene as well as how to relate to the hero's goals and desires. Most importantly, students will learn how a director can break the heart of his audience time and time again, when reality sets in, on the hero's character.

 

 

סילבוס מפורט

אמנויות | חוג לקולנוע וטלוויזיה
0851-2534-03 סדנת בימוי לסרט קיץ
Summer Film Directing Workshop
שנה"ל תשע"ח | סמ'  ב' | מר קוסשוילי דובר

666סילבוס מפורט/דף מידע
לצפייה בסילבוס נא ללחוץ כאן

להצהרת הנגישות


אוניברסיטת ת