חיפוש חדש  חזור
מידע אישי לתלמיד

שנה"ל תשע"ד

  אמניות בישראל: בין המקומי לבין הגלובלי
  Women Artists in Israel: Between the Local and the Global                                            
0821-6678-01
אמנויות | חוג לתולדות האמנות
סמ'  ב'1200-1400120מכסיקו - אומנויותשיעור ד"ר דקל טל
סילבוס מקוצר
ד"ר טל דקל

הקורס יפרוש שושלת של יצירה נשית בישראל ויחשוף קאנון אלטרנטיבי לזה המקובל בתולדות האמנות המקומית. אל מול הדמויות הגבריות המובילות והמוכרות בשדה האמנות יוצגו יצירות של אמניות נשים. גישה זו תחייב את הסטודנטיות/ים לשאלות מהותיות כגון: האם ניתן לאפיין קטגוריה הנקראת 'אמנות נשים' ומה צריכים להיות מאפייניה? האם יש טעם לפגם בסימון קבוצה כזאת? האם ניתן להצביע על מאפיינים של 'אמנות נשית'? ולבסוף, וכהמשך לסוגיות מסוג זה, מתי ובאילו אופנים החלה להיווצר בישראל אמנות פמיניסטית?
תכני הקורס יפרשו בסדר כרונולוגי, מן המוקדם אל המאוחר: החל בתקופת בית הספר לאמנות בצלאל (1906); עבור באמניות הדור שלפני קום המדינה, ביניהן בתיה לישנסקי, ציונה תג'ר ואנה טיכו; המשך באמניות דור הביניים כגון לאה ניקל, אביבה אורי וביאנקה אשל-גרשוני; בהמשך אמניות שהחלו לפעול דור אחד מאוחר יותר, ביניהן דיתי אלמוג, מיכל נאמן ופמלה לוי; וכלה באמניות עכשוויות כמו סיגלית לנדאו ומיכל רובנר. בתוך כך תבחן אמנותן ביחס למתח המתקיים בין המקומי לבין הגלובלי.
לקראת סופו של הקורס תוזמן מרצה-אורחת, יוצר/ת או אוצר/ת, העוסקת בסוגיות שונות של מגדר ושנדונו ועובדו במהלך הקורס. מפגש זה יפרה את החומרים שנלמדו במהלך הסמסטר, ויעורר זוויות חשיבה אלטרנטיביות ומשלימות אודות הפרקים שנלמדו בכיתה.
סילבוס מפורט

אמנויות | חוג לתולדות האמנות
0821-6678-01 אמניות בישראל: בין המקומי לבין הגלובלי
Women Artists in Israel: Between the Local and the Global
שנה"ל תשע"ד | סמ'  ב' | ד"ר דקל טל

666סילבוס מפורט/דף מידע
לצפייה בסילבוס נא ללחוץ כאן

להצהרת הנגישות


אוניברסיטת ת