שחקןסגור חלון | הדפסה

כהן אלברט Cohen Albert

מספר קטלוגי: 30.4.10
שחקן התאטרון הקאמרי (מ-1966), זמר ובמאי. נולד בבולגריה, בתחילת שנות השלושים של המאה העשרים. עלה לישראל ב-1949. למד בבולגריה באקדמיה לדרמה על שם סטניסלבסקי בסופיה. שיחק על הבמה מגיל 12, בתאטרון לילדים ובתאטרון הלאומי. יוצא להקת פיקוד הדרום. נמנה עם מייסדי תאטרון – זרקור. עוסק גם בבימוי הצגות תאטרון בבתי סוהר. אחד מבניו הוא השחקן והמלחין – שרון כהן.
שיחק בתאטרונים
המטאטא, זרקור, סמבטיון, הבימה, גיורא גודיק, המרתף, הסמטה, הקאמרי, צוותא תל אביב ועוד.
שיחק בהצגות
יום מנוחה, סנטור 789, בוסתן ספרדי, המלך ליר, זעקי ארץ אהובה, פנס כיס, הנרי הרביעי, חנה סנש, השפן לשלטון, חזיונות סימון משאר, סוחרי גומי, יעקובי ולידנטל, כנר על הגג, גבירתי הנאוה, ההודי רוצה לברונקס, חלום ליל קיץ, קומדיה של טעויות, רביזור, שלושה הוצמך, יוסף וכתונת הפסים המשגעת, פופר, נעורי ורדה'לה, שלמה המלך ושלמי הסנדלר, אמדאוס, עלובי החיים, עוץ לי גוץ לי, בעל שם היה,ויהי חור, עמוד העץ, אנריקו, הלפרין וג'ונסון, דבש פרא, גבירתי הנאווה, איך להצליח בעסקים, כנר על הגג, החתול והכנרית, סוגרים את הלילה, יאקיש ופופצ'ה, פליישר, פנטסיה לפסנתר, תיק דפוק, מפעל חייו ועוד.
שיחק בסרטים ובתוכניות טלוויזיה
סאלח שבתי, שני קוני למל, תעלת בלאומילך, הרשלה, מי יציל את המציל, מתי בלש מתמטי, שירי ברכט, שירי תאטרון לאפרים קישון ועוד.

מתוך: מדריך מאה שנה לתאטרון העברי
מאת שמעון לב-ארי
כל הזכויות שמורות למחבר
אתר אינטרנט של המילא"ה